marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej mamy sporo linii modeli. Co je łączy? Na pewno kruszce, które wybierają do produkcji biżuterii, a także którymi kamieniami je zdobią. Teraz skupimy się zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę zdefiniujemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają najczęściej wytwarzane saletry potasowej, a prościej z ołowiowego szkła. Styliści nierzadko wykorzystują je w mniej drogich kolekcjach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe jest przede wszystkim cechuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Pozostaje również znacznie twardsze od szkła powszechnego. Najbardziej rozpowszechnionym producentem tego materiału jest zagraniczna firma Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} następny chętnie umieszczany element ozdobny. Kamień ten wytwarza się od początku do końca sztucznie. Cyrkonia jest bardzo krucha, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W złotnictwie ta imitacja diamentu znany jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną pozostaje niewysoka cena.

Szlachetne Kamienie pozostają najdroższe z rodziny dodatków wykańczających wyroby złotnicze. Znamy ich w przyrodzie całkiem wiele. Choć w tym wpisie zawęzimy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja berylu. Dla laików, to ten ciemnozielony. Cieszy się popularnością kobiet, ale także pasjonatów. Pozostaje niezwykle gęsty i łupliwy.

Rubiny są prawie najcenniejszym rodzai kamieni szlachetnych, ponadto przynależą do gatunku korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najpopularniejsze rubiny są krwistoczerwone w takich kamieniach nierzadko można zauważyć rozszczepienie barwy.

Szafiry – niezmiennie są bardzo popularne w branży jubilerskiej. Podobnie jak szafiry są z rodziny korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Duża ilość producentów wytwarza go chemicznie.

Diamenty – tutaj możemy mówić niebywale długo. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich materiałów i również najwięcej warte.

Wymieniliśmy główne wykończenia używane do upiększania wyrobów jubilerskich. Jednak, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan