producenci-dodatkow.pl

Wyroby złotnicze sztuczne, albo też prawdziwe? Które z nich kupujemy częściej? Ten spór trwa stosunkowo sporo czasu w tej branży. Teraz spróbujemy rozprawić na ten temat. Jednak temat nie będzie to aż tak nieskomplikowane jak może się wydawać. Te gatunki wyrobów jubilerskich mają znane mankamenty, ale również i poważne plusy posiadania.
Prawdziwa biżuteria – zazwyczaj wytwarza się ją z oczyszczonego metalu szlachetnego. Z tego powodu jest znacznie więcej warta. Wytwarza się taką biżuterię przetapiając rudy metali szlachetnych. Jest dużo bardziej luksusowa i właśnie z tej przyczyny częściej kupują ją klienci zamożniejsi. Także ważne jest miejsce jej prezentacji, najczęściej są to galerie jubilerskie. Jest ładnie wystawiona w podświetlonych, szklanych witrynkach. W czasie jej nabywania zazwyczaj dostaniemy piękne pudełko. W złotniczym salonie obsługa na pewno będzie sympatyczniejsza i na wyższym poziomie. Biżuteria prawdziwe o czym również nie należy nie pamiętać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Biżuteria sztuczna – jest z reguły robiona ze amalgamatów metali pospolitych, a powleka się ją niedużą warstwą złota. Sztuczne wyroby raczej szybko tracą swój wygląd i klienci kupują nowe. Ich najpowszechniejsza zaleta to oczywiście atrakcyjna cena produkcji. Ze smutkiem mówimy, że może wywoływać uczulenia, z reguły modele z domieszką niklu. Co najważniejsze linie biżuterii platerowane są niezwykle śliczne ze względu na skład, bez owijania w bawełnę dużo prościej ją zrobić. Komplety tutaj bardzo często złożone są z 2 części – – naszyjnika i kolczyków.
Reasumując biżuteria prawdziwa jest lepiej wykończona, a także nie uczula. Jednak jest znacznie więcej warta, ponadto nie niszczy się w takim tempie jak posrebrzana. Z drugiej strony linie sztucznej biżuterii pozostają wymyślniejsze i w niższej cenie. Który rodzaj jest lepszy? W naszej opinii są po prostu różne.

Producenci dodatkow